Ostoskori on tyhjä

Triax TOL-32 Optinen mikroaaltopää

207.55 €
SKU: 307610
Tuotetta ei saatavilla.
Jälleenmyyjän hinta kirjautumalla tunnuksilla.

Triax TOL-32 Optinen mikroaaltopää on varustettu 1310 nm laajakaistaisella valokuitu- ulostulolla, jossa kaikki neljä satelliittipolarisaatiota kerrostetaan yhteen taajuusalueella (950- 5450 MHz). Optinen signaali voidaan tämän jälkeen välittää yksikuituisessa kuitukaapelissa jopa kilometrien päähän ilman signaalin haitallista vaimennusta ( kuten käy perinteisessä koaksiaalista siirtotapaa käyttävissä välitaajuusratkaisuissa).

Triax TOL-32 optinen mikroaaltopää on varustettu kahdella liittimellä

1. Varsinainen valokuituliitäntä 1310 nm lähdöllä

2. DC- jännitteen syöttöliitäntä DC-12 V

Kuituliitäntä tapahtuu FC/PC liittimellä. Triax tarjoaa suuren valikoiman valmiita määrämittaisia kuitukaapeleita pituusluokissa 1- 200 m. Nämä kuitukaapelit sisältävät liittimet valmiiksi asennettuina, joten erillisiä työkaluja niiden asentamiseksi ei tarvita. Mikäli kuitukaapeli jää liian pitkäksi, sen voi pyörittää väljälle kiepille ilman vaikutusta signaaliin.

Mikroaaltopään käyttöjännite DC-12 V syötetään mikroaaltopäässä olevan F- liittimen kautta. Tarvittava virtalähde sisältyy toimitukseen.

  • Tuotekoodi: 307610
  • Tulotaajuusalue: 10.7-12.75 GHz
  • Polarisaatio: Vaaka ja pystypolarisaatio ( kiertopolarisaatio -3 dB vaimennuksella)
  • Aallonpituus: 1310 nm
  • Optinen teho: 7.0 dBm
  • Kohina: 0.5 dB
  • Käyttöjännite: 12V / 450 mA
  • Jännitteensyöttö: F- liitin, negatiivinen käyttöjännite rungossa, sopiva virtalähde kuuluu toimitukseen
  • Optinen lähtöliitäntä: FC/PC- liitin
  • Mikroaaltopään kaulan halkaisija: 40 mm
  • Toimintalämpötila: -30 - + 60 astetta